Vandaag geopend: 08.00 - 17:30

Steen voor steen:

Hoe de Vincentiuskerk in ere wordt hersteld

Al maanden wordt er aan de gevel van de Vincentiuskerk gewerkt. Steigers omringen delen van het imposante gebouw, waar vakmensen zich buigen over het metsel-, voeg- en schilderwerk. Geen grootse renovatie, maar zorgvuldig herstel – steen voor steen, laag voor laag. Want deze kerk, een baken voor Volendam, verdient onderhoud dat recht doet aan haar geschiedenis.

,,Het blijft een strijd om dit pand voor Volendam te behouden,” zegt Kees Veerman, bouwkundig adviseur van de stichting Vincentius Altijd In Ons Midden (VAIOM). Veerman is niet zomaar een betrokkene; de kerk is verweven met zijn leven. Als misdienaar, als kerkmeester en inmiddels al jaren als adviseur kent hij elk hoekje van het gebouw. ,,Ik weet er zoveel van en voel de verantwoordelijkheid om dat over te dragen. Opgeven kan altijd nog, maar zolang het kan, moeten we het goed doen.”

 

De Vincentiuskerk is niet alleen een plek van geloof, maar ook een symbool voor Volendam. ,,Het geloof heeft het moeilijk, dat weten we allemaal. Maar dit gebouw is meer dan dat,” zegt Veerman. ,,Het staat hier, zichtbaar voor iedereen, en vertelt iets over onze geschiedenis.” De kerk is een gemeentelijk monument, maar geen rijksmonument. Dat betekent dat de zorg voor het gebouw grotendeels op de gemeenschap zelf neerkomt. De VAIOM zet zich daar met hart en ziel voor in.

 

Lees het complete artikel in de NIVO van woensdag 19 maart.

Fotogalerij

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

× Hoe kan ik je helpen?